بهترین متخصص دندانپزشک در تهران را بشناسید

در این مطلب قصد داریم یکی از بهترین متخصص دندانپزشک در تهران را معرفی کنیم. یکی از مهم ترین اعضای صورت هر انسانی دندان های او می باشند. دندان ها علاوه بر اینکه عمل جویدن و هضم غذا را انجام می دهند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری دارند، همچنین دندان ها در بحث صوت و تکلم هم از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. متخصص دندانپزشکی در تهران

نکات ذکر شده بیانگر اهمیت دهان و دندان و همچنین بهداشت آن ها می باشد. همانطور که می دانید شما در تمامی مراحل زندگی خود به دندان هایتان نیاز دارید، بنابراین باید به شدت مراقب آن ها باشید و از خراب شدن و پوسیدگی آن ها جلوگیری کنید. مشکلات دهان و دندان از شایع ترین بیماری ها مخصوصا در جوامع جهان سوم می باشند، طبق آمارها بیش از  ۹۰ درصد افراد از مشکلات دهان و دندان رنج می برند. در صورتی که پوسیدگی دندان ها شدید باشد، دردهای مزمنی ایجاد می کند.

در ادامه این مطلب ما سعی می کنیم تا تمام نکات ضروری در بهداشت دهان و دندان، جلوگیری از پوسیدگی و خراب شدن آن ها را برای شما شرح دهیم، با ما همراه باشید. دکتر پرند کشاورزی متخصص دندانپزشکی در تهران است.

پوسیدگی دندان ها چطور اتفاق می افتد؟

شاید برای شما این سوال به وجود بیاید که پوسیدگی دندان چیست؟ اصلا روند پوسیدگی دندان چگونه اتفاق می افتد؟ چه عواملی سرعت پوسیدگی دندان ها را افزایش و یا کاهش می دهند؟ چگونه دندان های پوسیده را تشخیص دهیم؟

تخریب نسوج سفت و سخت دندان که در اثر ایجاد یک محیط اسیدی در حفره دهان اتفاق می افتد، پوسیدگی نام دارد. پوسیدگی دندان ها بیشتر در کودکی و نوجوانی اتفاق می افتد و سرعت پوسیدگی دندان ها به عوامل زیادی از جمله جنس دندان ها، میزان رعایت بهداشت، نوع تغذیه، و … بستگی دارد که در ادامه به تفصیل در رابطه با آن ها با شما صحبت می کنیم. متخصص دندانپزشکی در تهران

متخصص دندانپزشکی در تهران
متخصص دندانپزشکی در تهران

چگونه دندان های پوسیده را تشخیص دهیم؟

 • اولین نشانه دندان پوسیده وجود لکه های قهوه ای و یا سیاه بر روی آن می باشد.
 • احساس درد و تیر کشیدن دندان دیگر نشانه دندان پوسیده می باشد.
 • حساس بودن دندان ها نسبت به سرما، گرما ، مواد غذایی و شیرینی جات نشانه دیگر پوسیدگی دندان ها می باشد.

چه عواملی مسبب ایجاد پوسیدگی در دندان ها می باشند؟

 • تغذیه
 • جنس دندان ها
 • برخورد دندان با اجسام سخت و سفت
 • سن
 • عدم رعایت بهداشت
 • نوع شغل
 • استرس و بیماری های روانی
 • بارداری
 • استعمال دخانیات و مواد مخدر
 • بالا بودن تعرفه های دندانپزشکی

 چطور از پوسیدگی دندان ها جلوگیری کنیم؟

همانطور که گفتیم مهم ترین عاملی که سبب پوسیدگی دندان ها می شود، جنس آن ها می باشد که جنس آن ها هم به ارث و تغذیه مادر در دوران بارداری بستگی دارد، بنابراین مادر باید حداکثر تلاش خود را برای داشتن بهترین تغذیه در دوران بارداری به کار گیرد. برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها، افزایش مقاومت آن ها و از بین بردن محیط اسیدی دهان که در اثر وجود میکروب ها ایجاد می شود، حتما از دهانشویه استفاده کنید، البته در مصرف فلوراید یا دهانشویه زیاده روی نکنید.

شایان ذکر است که فلوراید ماده ای می باشد که در گوشت، غلات، میوه ها، سبزیجات  به مقدار فراوان وجود دارد، در واقع مصرف این مواد غذایی به افزایش مقاومت دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آن ها کمک می کند، بنابراین استفاده از این مواد به عموم مردم توصیه می شود.

متخصص دندانپزشکی در تهران
متخصص دندانپزشکی در تهران

همانطور که تغذیه درست در افزایش مقاومت دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی آن ها تاثیر گذار است، تغذیه نادرست هم می تواند در افزایش سرعت پوسیدگی دندان ها تاثیر گذار باشد، توصیه ما به شما کاهش مصرف شیرنیجات، شکلات، نوشیدنی هایی مانند نوشابه، آبمیوه های غیر طبیعی و …می باشد.

همچنین والدین باید طریقه ی صحیح مسواک زدن و نخ دندان زدن را به فرزندان خود آموزش دهند.

در چه مواردی باید به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

 • احساس درد دندان ها و یا حساس شدن آن ها نسبت به گرما و سرما
 • مشاهده لکه های قهوهای و یا مشکی بر روی دندان ها
 • خونریزی لثه ها و یا متورم و ملتهب شدن آن ها
 • اگر لثه ها دچار خوردگی شوند به صورتی که ریشه ها ی دندان ها دیده شود
 • نامنظم بودن دندان ها
 • جرم گرفتن دندان ها
 • نیاز به RCT
 • نیاز به ایمپلنت

به کدام دندانپزشک با کدام تخصص مراجعه کنیم؟

مهم ترین نکته برای زمانی که با مشکلات مربوط به دهان و دندان رو به رو می شوید و قصد دارید تا آن ها را درمان کنید، آن است که بدانید به کدام دندانپزشک با کدام تخصص مراجعه کنید.

اگر دندان های شما دچار پوسیدگی شد، کدام دندانپزشک را باید ملاقات کنید؟

اگر دندان هایتان نامرتب بود، باید به کدام دندانپزشک مراجعه کنید؟

برای درمان دندان از دست رفته چه باید کرد و به کدام دندانپزشک مراجعه کرد؟

برخلاف پزشکی که عموم مردم با تخصص های آن آشنایی دارند، دندانپزشکی جزء رشته هایی می باشد که بسیاری از مردم اطلاعات زیادی در رابطه با آن و تخصص های آن ندارند. در واقع بسیاری از مردم نمی دانند برای مشکلات دهان و دندانشان باید به کدام متخصص دندانپزشکی مراجعه کنند.

دندانپزشک ها پس از طی کردن دوره شش ساله دندانپزشکی عمومی  با دادن آزمون وارد مقطع تخصصی شده و پس از طی کردن دوره های علمی و عملی تخصص خود را می گیرند.

دندان پزشک در تهران بهترین را انتخاب کنید
دندان پزشک در تهران بهترین را انتخاب کنید

همانطور که گفتیم دندانپزشکی دارای تخصص های مختلف می باشد، شما با داشتن هر عارضه باید به متخصص مربوطه مراجعه کنید، در ادامه این مطلب ما قصد داریم تا شما را با انواع تخصص های دندانپزشکی آشنا کنیم، در صورتی که به این موضوع علاقه دارید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید. متخصص دندانپزشکی در تهران

انواع تخصص های دندانپزشکی

 • ارتودنتیست یا متخصص ارتودنسی
 • اندودانتیست یا متخصص درمان ریشه
 • متخصص بیماری های دهان
 • پروستودانتیست یا متخصص پرروتز دندان
 • متخصص جراحی لثه و ایمپلنت
 • متخصص دندانپزشکی کودکان
 • پاتولوژیست دهان و دندان یا متخصص آسیب شناسی دهان و فک و صورت
 • متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی
 • متخصص جراحی فک و صورت

در ادامه این مطلب سعی می کنیم تا توضیحات مختصری در رابطه با هریک از تخصص های فوق ارائه دهیم. متخصص دندانپزشکی در تهران

متخصص ارتودنسی یا ارتودنتیست

یکی از مهم ترین رشته های تخصصی دندانپزشکی ارتودنسی می باشد. متخصصین ارتودنسی پس از طی کردن دوره ۴ ساله رزیدنتی قادر هستند که دندان های نامرتب را جفت کنند. در صورتی که شما از نامرتب بودن دندان هایتان رنج می برید، باید به یک ارتودنتیست مراجعه کنید تا ناهنجاری های مربوط به نامرتبی دندان هایتان را درمان کند.

اندودنتیست یا متخصص درمان ریشه

اندودنتیست ها به طور تخصصی به درمان ریشه می پردازند، در صورتیکه پوسیدگی دندان های شما به عصب رسیده باشد و شما نیازمند عصب کشی و یا درمان ریشه باشید و یا دندانی که قبل عصب کشی کرده اید نیازمند عصب کشی مجدد باشد، شما باید به یک اندودنتیست مراجعه کنید، همچنین برای جراحی ریشه دندان ها، دردهای پیچیده در ناحیه فک و صورت نیز باید به یک متخصص ریشه مراجعه کنید. دوره تخصص در این رشته تقریبا ۳ سال می باشد.

متخصص بیماری های دهان و دندان

در صورتی که بافت های نرم و سخت دهان شما دچار عارضه شده باشد، شما باید به یک متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه کنید، تا وی به بهترین شکل ممکن عارضه شما را درمان کند. بیماری های مربوط به حفره دهان عبارتند از سرطان دهان، آفت کوچک، بوی بد دهان، دندان قروچه، تغییر رنگ بافت های دهان و …

متخصص دندانپزشکی کودکان

در صورتی که دندان های کودک شما دچار پوسیدگی یا هر عارضه دیگر ی شده باشدکه نیاز به مراجعه به پزشک داشته باشد، شما باید به یک متخصص دندانپزشکی کودکان مراجعه کنید. اصولا دندانپزشک کودکان دوره روانشناسی کودک را در دوره های تخصصی خود می گذرانند. متخصص دندانپزشکی در تهران

متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

اصولا طیف وسیعی از خدمات دندانپزشکی توسط متخصصین دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی انجام می شوند. در مواردی مانند نیاز به ترمیم دندان ها، کامپوزیت، ونیر، بیلچینگ و … شما باید به متخصص  دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید.

متخصص جراحی لثه و ایمپلنت

از دیگر تخصص های دندانپزشکی جراحی لثه یا پریودنتال می باشد. متخصصین لثه قادر هستند تا علائم بیماری های لثه را تشخیص داده و مشکلات و ناهنجاری های آن را برطرف کنند، در واقع جراحی لثه با حذف و ترمیم لثه ی آسیب دیده شرایطی را فراهم می کند که بافت جدید در لثه ایجاد شود، نتیجه عدم درمان بیماری های لثه از بین رفتن دندان ها می باشد. البته برخی از بیماران با هدف افزایش زیبایی دهان و دندان اقدام به جراحی لثه می کنند.

مراقبت از دندان ها با بهترین دندانپزشک تهران
مراقبت از دندان ها با بهترین دندانپزشک تهران

در صورتی که بیمار با مشکل از دست دادن دندان مواجه شده باشد، تنها راه درمان ایمپلنت یا کاشت دندان می باشد. در صورتی که با این عارضه مواجه شدید حتما به متخصص جراحی لثه و ایمپلنت مراجعه کنید، زیرا درمان ایمپلنت کاملا تخصصی می باشد.

دکتر پرند کشاورزی

یکی از بهترین متخصصان در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت در تهران دکتر پرند کشاورزی می باشند. دکتر پرند کشاورزی با داشتن دانش روز دندانپزشکی در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت و همچنین داشتن جدیدترین تجهیزات روز دنیا در مطب خود، آماده خدمت رسانی به بیماران می باشد.

بهترین دندانپزشک در تهران از نگاه همکارانش!

توجه کنید که لازم است این مطلب را با دقت رصد کنید تا بتوانید اطلاعات خود را کامل کنید و سپس بتوانید بهترین پزشک دندان را انتخاب نمائید.

بهترین دندانپزشک در تهران کیست؟

قیمت خدمات بهترین دندانپشک تهران چقدر است؟

بهترین دندانپزشک در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

چگونه می توانم با بهترین دندانپزشک در تهران را پیدا کنم ؟

در این باره کمی صبور باشید و تامل کنید.ابتدا به ۸ ویژگی که یک دندانپزشک خوب می بایست داشته باشد توجه کنید!

دقت داشته باشید که هر کدام از پزشکانی که به شما معرفی شده اند و یا خودتان پیدایشان کرده اید ممکن است در ویژگی هایی که برای بیمار غیر قابل دیدن است ضعیف عمل کنند و در عوض در رعایت جوانب ظاهری و دیداری،استاندارد ها را رعایت نماید.در اینصورت اگر ساختمان دهان و دندان را به ساختمانی مسکونی تشبیه کنیم،شما ساختمان مسکونی خواهید داشت که ظاهر بسیار شکیل و زیبایی دارد اما اسکلت آن با کوچکترین تنش از هم گسسته می شود! در ادامه خواهید خواند که چگونه دچار ابن مشکل نشوید و به درمان اصولی و رضایت بخش بپردازید.

برای داشتن دندانی سالم به بهترین دندانپزشک مراجعه کنید
برای داشتن دندانی سالم به بهترین دندانپزشک مراجعه کنید

۸ ویژگی که بهترین دندانپزشک باید داشته باشد!

اگر به پزشکی مراجعه کردید،به دنبال ویژگی های زیر بگردید.در غیر اینصورت ممکن است به اشتباه افتاده باشید.

آیا واقعا با یک دندانپزشک ملاقات می کنید؟!

در گام اول باید بدانید آیا واقعا از یک دندانپزشک وقت گرفته اید؟ توجه داشته باشید که در دام دندانپزشکان تقلبی و یا دندانسازان غیر رسمی نیفتید! امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی نا به سامانه کشور،مردم همواره به دنبال پایین ترین قیمت می گردند.جامعه آماری دندانپزشکان نظام پزشکی رو به افزایش می باشد.افرادی در این بین دست به سو استفاده زده اند و با عناوین مختلف به معاینه و حتی گاها اعمال درمان غیر اصولی بر روی مراجعانشان کرده اند آن هم تنها به یک دلیل ! دلیل این امر آنست که دندانپزشکی و خدمات مرتبط با آن جزء گران قیمت ترین نوع خدمات پزشکی می باشد.این دسته از افراد با وعده قیمت های بسیار نازل مراجعینشان را فریب می دهند! اما چطور فریب نخوریم؟!

آیا تابلوی معرف پزشکتان را در بدو ورود به مطب مشاهده می کنید؟ این ابتدایی ترین چیزیست که یک دندانپزشک خوب باید آن را داشته باشد!اگر آن را مشاهده نمودید آیا به نوشته های روی آن توجه نموده اید؟ایا دیدید که نام پزشک به همراه کلماتی نظیر «دندانپزشک» ، «جراح – دندانپزشک» و یا «دکتر دندانپزشک» روی تابلو درج گشته است؟اگر تمامی موارد را مشاهده نمودید،مرحله اول اعتماد سازی را رد کرده اید!

مرحله بعدی رصد کردن مطب دندانپزشکتان می باشد.بهترین دندانپزشک در تهران می بایست گواهی نامه مجاز اشتغال به پزشکیش را در محیطی از مطب که در دید رس مراجعین می باشند نصب کند.این گواهی را بررسی کنید و بدانید این گواهی همان مدرک دکتری پزشک می باشد.موارد زیر را باید در آن گواهی مشاهده نمائید!

 1. نام خود پزشک به همراه پیشوند «پزشک» و یا «دکتر»
 2. شماره ۶ (گاها ۵ رقمی) نظام پزشکی
 3. شناسه مخصوص پزشک مربوطه

توجه کنید که این مدارک با سربرگ و مهر سازمان نظام پزشکی قابل عرضه می باشد.در صورت مشاهده این سربرگ و رعایت تمامی اصولی که ذکر شد،شما به پزشکتان اعتماد می کنید و به سراغ مرحله بعدی خواهید رفت!

وضعیت ظاهری مطب دندانپزشک چگونه است؟

قطعا به گوشتان خورده است که وضعیت نظافت و نظم زندگی شخصیتان نمود وضعیت ذهنیتان است!این موضوع را به بحثمان بسط خواهیم داد.افرادی که به وضعیت نظم و مرتب بودن محل کار خود اهمیت نمی دهند قاعدتا فکر مشغولی دارند و در نتیجه تمزکز خوبی هم حین انجام کار نخواهند داشت.وضعیت ظاهری مطب دندانپزشکتان چگونه است؟ آیا آنقدر نا مرتب است که به نظر بیاید؟آیا وسائل و تجهیزات دندانپزشک نو و تمیز جلوه می کند؟ بهترین دندانپزشک در تهران بهترین مطب با بهترین تجهیزات و مرتب ترین وضع ظاهری را داراست.اگر اینگونه نیست،بنابراین پزشکتان آنقدر ها به بیمارانش اهمیت نمی دهد.دندانپزشک خوب در تهران مطب خوب و مطبوعی دارد.

آیا دندانپزشکتان معطلتان کرده؟

گاها سر ساعت دقیق وقتی که از کلینیک دندانپزشکی گرفته اید در محل مطب حاضر می شوید و منشی دندانپزشک به شما می گوید که باید نیم ساعت منتظر بمانید!موضوع به هیچ عنوان این نیست که وقتتان برایتان ارزش دارد یا خیر!موضوع اینست که دندانپزشک و تمامی پرسنل به وقت شما احترام گذاشته اند یا خیر.اگر پس از جلسات متعدد همچنان پشت در های اتاق دندانپزشک به انتظار نشسته اید در حالی که وقت شناس بوده اید،متاسفانه سراغ بهترین دندانپزشک در تهران نرفته اید.اگر دندانپزشکتان به خوبی از پس مدیریت بیماران بر نیاید،بدانید چه زود برسید ، چه سر وقت برسید و حتی چه دیرکرد داشته باشید،به هر حال منتظر خواهید ماند!!بله حتی اگر دیر برسید! به این دلید که بیمار دیگری در جای شما خواهد نشست.

آیا پس از اطلاع از قیمت خدمات دندانپزشکی کمی به فکر افتاده اید؟

بسیار موضوع شایعیست.این روزها در هر کسب و کاری افرادی سعی می کنند با متمایز نشان دادن خدماتشان قیمت های نجومی بر روی آن ها بگذارند!تعرفه عمومی مراکز دندانپزشکی در تهران و دیگر شهر ها مقداری معین است.هیچ دندانپزشکی در تهران حق ندارد خارج از عرف قیمت های خدمات دندانپزشکی،قیمت دهد.بهتر آنست قبل از انجام هر گونه خدمات دندانپزشکی از قیمت آن اطلاع پیدا کنید.بهترین دندانپزشک در تهران تمام قیمت ها را با شفافیت کامل در اختیارتان قرار خواهد داد تا بیمارش دچار سردرگمی نشود.گاها بیمارانی به دندانپزشک مراجعه می کنند و پس از انجام کلیه پروسه های درمانی به سراغ پرداخت هزینه می روند و در این حین کاملا نعجب می کنند چرا که چیزی که مد نظر داشتند کمتر از هزینه ایست که باید بپردازند!دندانپزشک خوب در تهران قبل از انجام هر امری بر روی دهان و دندانتان ابتدا شما را از قیمت خدماتش مطلع می سازد.

در نظر بگیرید تعرفه های معاینه دندانپزشک عمومی ، عصب کشی هر کانال ، پین داخل هر کانال ، کامپوزیت زیبایی ، کشیدن دندان معمولی ، کشیدن دندان عقل ، کشیدن ریشه باقی مانده در هر دندان ، روکش هر واحد جدا ، اورتودنسی ، جراحی تخصصی و غیره تماما دارای هزینه های جداگانه و متعارفی هستند.

آیا دندانپزشکتان حرف هایتان را می شنود؟!

بله درست است که به هر حال تشخیص نهایی را پزشک باید بدهد.اما گاها بسیاری از پزشکان به صحبت های بیمارشان گوش نمی دهند و نظر خودشان را اعمال می نمایند.در صورتی که قبل از شروع تشخیص پزشک می بایست به حرف های بیمار گوش فرا دهد.گاها ممکن است نظر دندانپزشک پس از گفته های بیمار به کلی تغییر کند.با تمام این تفاسیر آیا پزشکی که به آن مراجعه کردید به حرفهایتان گوش می دهد؟آیا بهترین دندانپزشک در تهران نباید این ویژگی را داشته باشد؟دقت کنید حتما تمامی گفته های خود را به پزشکتان بگویید.ممکن است در روند درمانتان بسیار مفید واقع شود.باید بتوانید تمام مشکلاتی را که دارید با پزشک خود به راحتی بیان کنید.

بنابراین دندانپزشک خوب دندانپزشکیست که با صبر و حوصله به حرفهایتان گوش می دهد.

دندانپزشکتان چقدر ماهر است؟!

این موضوعیست کاملا عینی و حسی! بله درست است.این شما هستید که تشخیص می دهید پزشکتان ماهر است یا خیر.اما چگونه؟!معمولا پزشکان حاذق بسیار روان (نه سریع) کار می کنند.این موضوع به خودی خود اثبات می کند که پزشکتان به اندازه کافی تجارب لازم را دارد.اینکه پزشک در حین کار کردن بر روی دهانتان یک سری اصول را رعایت نکند موضوع قابل تاملیست.گاها پزشکانی که به اندازه کافی تجربه ندارند و یا به کار خود اهمیت نمی دهند و یا تمرکزی بر روی دندان و دهان بیمارشان ندارند،ممکن است صدماتی را به بیمار بزنند! ممکن است در اثر سهل انگاری برخی از تحهیزات به لب و یا هر جای دهانتان اصابت کند و دچار خونریزی شوید و پزشک مجبور شود بقیه پروسه درمان را به وقت دیگری که کاملا زخم برطرف شود موکول کند.ممکن است در طول این مدت با درد زیادی مواجه شوید و این قطعا نمی تواند ویژگی یک دندانپزشک خوب در تهران و یا هر منطقه دیگری باشد.گاهی موضوعات دیگری نیز ممکن است پیش بیاید.به طور مثال ممکن است هنگامی که ساکشن (وسیله ای که باعث می شود بزاق دهان هنگام درمان دندان در دهان نماند و در حکم یک مکنده عمل می کند) در دهان شماست و پزشک روی دندان شما کار می کند،آن را به قدری فشار دهد که فک شما به درد بیفتد!چند روز بعد از این اتفاق مشاهده خواهید کرد که کبودی و تورم در آن قسمت به وجود آمده است.

آیا در حین انجام امور درمان دندان توسط پزشک متحمل درد شدید هستید؟!

یک دندانپزشک خوب و متعهد همواره خود را جایگاه بیمارش می بیند و همواره می کوشد کمترین درد را به بیمار متحمل سازد.البته لازم به ذکر است که به هر حال درد کمی در پروسه دندانپزشکی باید تحمل شود.اما درد های بسیار شدید و غیر قابل تحمل به هیچ عنوان قابل توجیه نیست!پزشک متعهد است در مصرف دارو های سر کننده موضعی خساست به خرج ندهد و آن را به نحو احسنت اعمال نماید.بهترین دندانپزشک در تهران همواره به فکر بیمار است تا به فکر مواد مصرفی خودش و یا نگرانی برای اتمام آن!همچنین باید بدانید که شاید هیچگاه متوجه مواد مورد استفاده روی دندان هایتان نشوید.متاسفانه این موضوع بر بیمار پوشیده است و تنها می توان با گذشت زمان به کیفیت آن پی برد.

آیا دندانپزشکتان پس از درمان به شما راهکار می دهد؟!

بهترین دندانپزشک در تهران پزشکی است که پس از انجام پروسه درمان و یا جراحی،برای از آن زمان به بعدتان راهکارهایی ارائه می کند.اگر اقدام به پر کردن و یا عصب کشی دندان خودتان کردید،پس پزشکتان به شما پیشنهاد می کند که من بعد از نخ دندان و مسواک (به روش اصولی و استاندارد) استفاده نمایید و حتی الامکان از پر خوری در خوراکی های قند دار دوری کنید.دندانپزشکتان این نکته را به شما گوشزد می کند که دندان ترمیمی به هیچ وجه به مانند دندان طبیعی خودتان نمی شود پس در استفاده از آن جوانب احتیاط را رعایت نمائید.همچنین پیشنهاد انجام اموری که به سلامت دندانتان منجر می شود را به شما خواهد داد.به طور مثال پس از عصب کشی دندان و پر کردن آن پزشکتان می تواند پیشنهاد روکش کردن دندانتان به منظور افزایش عمر دندان و عملکرد بهتر آن را به شما بدهد.اما دقت داشته باشید به انجام اموری که ملزم به پرداخت هزینه است به هیچ وجه اجباری نیست و بیمار به اختیار خود می تواند آن امر را انجام دهد یا نه!نقش دندانپزشک در این بین تنها پیشنهاد دادن در جهت بهتر کردن وضعیت سلامت دندان های شماست!

و در پایان ! آیا احساس خوبی دارید؟

در پایان تمامی ویژگی هایی که ذکر شد،ویژگی آخر در شما بروز می کند!آیا احساس خوبی در مورد دندانپزشکتان دارید؟البته ممکن است دندانپزشکی یک و یا چند مورد اشاره شده در مواردی که ذکر شد را نداشته باشد اما همین که حس خوبی را به شما می دهد،کافیست! پس از اتمام امور دندان پزشکی توسط یک دندانپزشک خوب در تهران،احساس سلامتی خواهید کرد و به خوبی متوجه وجه تمایز خواهید شد.

خنده های زیبا با بهترین متخصص دندانپزشکی در تهران
خنده های زیبا با بهترین متخصص دندانپزشکی در تهران

توجه کنید برای آنکه بعدا از ناحیه دهان و دندان دچار مشکل نشوید توجه به مسائلی که ذکر شد الزامیست!

به کیلینیک پرند کشاورزی خوش آمدید!

سال ها تلاش بی وقفه و تجارب گوناگون در عرصه خدمت رسان دندانپزشکی ما را بر آن داشته تا دایره خدمت رسانیمان را همواره گسترش دهیم و امروز کلینیک پرند کشاورزی با تکیه بر سه رکن اساسی در این عرصه یعنی تخصص ، تجهیزات و کیفیت جزء بهترین مراکز دندانپزشکی در تهران شناخته می شود.این مرکز با ارائهراهکار برای درمان و مشاوره های تخصصی سعی در بهبود سلامت دهان و دندان جامعه ی شهری تهران می باشد.پرند کشاورزی تمامی خدمات و راهکار های درمانی،همچنین تمامی عمل های جراحی در حوزه جراحی فک و لثه و نیز خدمات ایمپلنت را پوشش می دهد.استاندارد ترین قیمت ها و اصولی ترین متد های درمانی را در این مرکز خواهید دید.

بهترین دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت در تهران چه کسی است؟

قبل از پرداختن به این موضوع باید بدانید خدمات کاشت ایمپلنت به چه نحو انجام می گردد.تنها با علم بر این موضوع است که می توانید بهترین دندانپزشک در تهران برای انجام ایمپلنت را تشخیص دهید.چرا که در صورت عدم شناخت بهترین روش کاشت ایمپلنت ،چگونه می توانید بهترین متخصص انجام این فرآیند پزشکی را تشخیص دهید؟می دانید که بهترین دندانپزشکان همواره باید بهترین روش ها را عملی سازند و عدم شناخت بهترین روش کاشت ایمپلنت،عدم شناخت بهترین متخصص در این حوزه را به همراه دارد.

معرفی ایمپلنت به زبانی ساده

ایمپلنت به زبانی ساده میله یا پینی هایی باریک از جنس تیتانیوم خالص است که به شکل ریشه طبیعی دندان فرم داده شده و درون استخوان فکتان تعبیه خواهد شد.کاملا با بافت و آناتومی فک سازگار می باشد و قرار است پس از فرآیند کاشت،تا مدت زمان خاص(بسته به نوع نگهداری) نقش دندان طبیعیتان را برایتان بازی کند.لثه هایتان نقش نگهدارنده ایمپلنت را دارند و با مراقبت های مرتب عمر دندانتان بالا تر خواهد رفت.نکته قابل توجه ایمپلنت آنست که برای افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند بسیار مناسب بوده.حتی برای افرادی که تمامی دندان های خود را از دست داده اند می توان از این علم و روش به جای دندان های مصنوعی آماده و پر دردسر استفاده نمود استفاده کرد.برای کاشت ایمپلنت هیچ نیازی به تراش دندان های مجاور نیست و دندان ایمپلنتی حتی می تواند نقش تکیه گاه دندان های مجاور را داشته باشد.شاید برایتان جالب باشد که چه اجزایی روی لثه هایتان در نقش ایمپلنت پیاده سازی می گردد.

بهترین دندانپزشک کاشت ایمپلنت از چه روش هایی استفاده می کند؟

حال که با فرآیند ایمپلنت آشنا شده اید باید بدانید بهترین روش کاشت ایمپلنت چیست باید در جریان ویژگی هایی باشید که بهترین دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت خواهد داشت.در ادامه خواهید دانست که بهترین متد و روش کاشت ایمپلنت چیست.

 • ابتدا در نظر داشته باشید که با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات پزشکی نیز از جانب کاربری و کیفیت پیشرفت خواهد کرد.تا به امروز پیشرفت های زیادی در حوزه تجهیزات پزشکی صورت گرفته است،به خصوص در حوزه دندانپزشکی بهترین تجهیزات و متریال آن است که با حالات فیزیولوژی بدن کاملا سازگار باشند.در موضوع بخصوص ایمپلنت،جنس مواد کاملا با آناتومی استخوان و لثه ها سازگار بوده و در بازه زمانی مشخصی با استخوان فک جوش خواهد گرفت.بهترین دندانپزشک ایمپلنت در تهران همواره از آخرین تکنولوژی بهره خواهد برد و از مواد و تجهیزاتی استفاده می نماید که با بدن شما سازگاری قطعی داشته باشد تا دچار مشکلات جانبی در ناحیه دهان و دندان خود نشوید.
 • بهترین دندانپزشک منتخب شما می بایست حتما تخصص لازمه را داشته باشد.در جامعه پزشکی ،حتی دندانپزشکان عمومی نیز با گذراندان دوره هایی خاص می توانند ایمپلنت های ساده و غیر پیچیده را انجام دهند.جای سوال باقیست که آیا مراجعه به متخصص کاشت ایمپلنت بهتر نیست؟بخصوص در مواقعی خاص که بیمار آسیب دیده و یا شرایط پیچیده ای قرار دارد.پس بهترین دندانپزشک ایمپلنت در تهران کسیست که در این کار متخصص باشد.همه می دانیم تخصص به معنای تجربه و مهارت بیشتر می باشد.حتما در نظر داشته باشید که چنانچه به خدمات ایمپلنت نیاز دارید،به متخصص کاشت ایمپلنت مراجعه نمائید.
 • بهترین روش کاشت ایمپلنت آن است که هیچگونه تحلیل رفتگی در استخوان و یا فرسایش آن را نداشته باشد.فرآیند کاشت ایمپلنت به هیچ عنوان نیاز به تراش هرگونه استخوان و یا دندان های مجاور را ندارد(جز در موارد بسیار خاص که چاره ای برای دندانپزشک نیست)
 • دندان مصنوعی کاشته شده درون دهان به هیچ نوع نگهدارنده دیگری نیاز نخواهد داشت.بهترین روش ایمپلنت دندان روی لثه آن است که این فرآیند پس از انجام به هیچگونه نگهدارنده نیاز نخواهد داشت.
 • یکی دیگر از مواردی که می بایست در این فرآیند رعایت شود انجام صحیح جزء به جزء ایمپلنت است به طوری که در روزها،ماه ها و یا روز های دیگر به هیچ عنوان شل نشده باشد.البته در مواردی خاص شل شدن ایمپلنت می تواند نشانه ای برای فرد باشد.چرا که هنگامی که فرد دچار عفونت های لثه می گردد ناخواسته و به علت تحلیل لثه ها ایمپلنت شل می گردد.در این حالت به دندانپزشک متخصص خود مراجعه کرده و موضوع را با وی در میان بگذارید.در این حالت به شما پیشنها می شود که ایمپلنت از درون لثه تان خارج شود تا لثه هایتان سلامتی کامل خود را بدست بیاورند.چرا که لثه ها حکم نگهدارنده ایمپلنت می باشند.
 • شانس انجام موفقیت آمیز ایمپلنت بیش از ۹۸ درصد می باشد.در نظر داشته باشید که اگر برای انجام ایمپلنت به دندانپزشکی مراجعه نمودید و این فرآیند موفقیت آمیز نبوده،حتما دندانپزشک تخصص لازم را نداشته است.

ایمپلنت ها بر اساس تعداد مرحله ی آن دارای چند نوع می باشند؟

پاسخ این سوال: ایمپلنت ها بر اساس تعداد مراحل آن به دو دسته تقسیم می شوند.

دسته ی اول ایمپلنت های تک مرحله ای: در ایمپلنت های تک مرحله ای تنها یک بار جراحی صورت می گیرد. به این صورت که ابتدا یک پین با طول مناسبی را انتخاب کرده و طی جراحی در استخوان فک قرار داده و یک طول مشخصی از این ایمپلنت از لثه ی شما بیرون قرار می گیرد و پس از جوش خوردن در زمانی مناسب اباتمنت و تاج روی آن قرار می گیرد. در این روش دیگر احتیاجی به جراحی دوم نمی باشد. در روش یک مرحله ای می توان ایمپلنت و اباتمنت را متصل به همدیگر قرار داد اما در این روش باید دقت لازم را به فشاری که به ایمپلنت می آید را مراقب بود چرا که ایمپلنت به فشار زیاد حساس می باشد. متخصصین از هر دو روش تک مرحله ای و دو مرحله ای استفاده می کنند . تحقیقات نشان داده به طور تقریبی هر دوی این روش ها دارای یک نتیجه ی مناسب می باشند. از متخصص خود بپرسید که از کدام روش برای شما ایمپلنت می گذارد و مراحل آن را برای شما توضیح دهند.

دندان پزشکی در تهران
دندان پزشکی در تهران

ایمپلنت های دندان دو مرحله ای: رایج ترین روش ایمپلنت دندان روش دو مرحله می باشد. ابتدا طی  یک جراحی اولیه پین را باید در مکان مناسب در زیر استخوان ها لثه قرار داده و پس از قرار دادن روی آن را با بخیه بسته و باید مدتی تقریبا مشخص را صبر کرد تا کاملا جوش خورده شود و پس از جوش خوردن طی یک جراحی دیگر روی آن را باز کرده برای اتصال اباتمنت و ترمیم. بیشتر متخصصین از این روش برای کاشت دندان استفاده می کنند.

فاکتور های مهمی که باعث انتخاب نوع ایمپلنت می شود:

 1. میزان استحکام ایمپلنت
 2. قیمت ایمپلنت
 3. قسمتی از استخوانی که در دسترس داریم برای جایگذاری ایمپلنت
 4. زمان قرار دادن ایمپلنت
 5. میزان استحکام استخوان
 6. پشتیبانی شرکت سازنده
 7. خدمات پس از فروش

بهترین نوع ایمپلنت کدام است؟

اکثر بیمارانی که برای ایمپلنت به متخصص مراجعه می کنند اغلب به دنبال بهترین نوع و جنس از ایمپلنت می باشند. به نظر شما به چه دلیل؟ به دلیل هزینه ی زیادی که می خواهند بابت این درمان پرداخت کنند. میزان موفقیت تمامی درمان های پزشکی بستگی به عوامل متعددی دارد. میزان درمان موفقیت درمان ایمپلنت هم به عواملی مختلفی مانند: دانش و مهارت های متخصص مورد انتخاب شما، نوع ایمپلنت دندانی که توسط متخصص مورد استفاده قرار می گیرد، شرایط لثه و استخوان دندان بیمار، شرایط سلامت بیمار و … بستگی دارد. بنابراین همیشه علاوه بر برند ایمپلنت به مواردی که ذکر شد هم باید توجه بسیاری داشت.

بهترین قیمت ایمپلنت در تهران را می خواهید؟ کلیک کنید.

متخصص دندانپزشکی در تهران

یکی از مهم ترین اعضای صورت هر انسانی دندان های او می باشند. دندان ها علاوه بر اینکه عمل جویدن و هضم غذا را انجام می دهند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری دارند، همچنین دندان ها در بحث صوت و تکلم هم از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. متخصص دندانپزشکی در تهران دکتر پرند کشاورزی

بهترین جراح دندانپزشک تهران
بهترین جراح دندانپزشک تهران

نکات ذکر شده بیانگر اهمیت دهان و دندان و همچنین بهداشت آن ها می باشد. همانطور که می دانید شما در تمامی مراحل زندگی خود به دندان هایتان نیاز دارید، بنابراین باید به شدت مراقب آن ها باشید و از خراب شدن و پوسیدگی آن ها جلوگیری کنید. مشکلات دهان و دندان از شایع ترین بیماری ها مخصوصا در جوامع جهان سوم می باشند، طبق آمارها بیش از  ۹۰ درصد افراد از مشکلات دهان و دندان رنج می برند. در صورتی که پوسیدگی دندان ها شدید باشد، دردهای مزمنی ایجاد می کند.

در ادامه این مطلب ما سعی می کنیم تا تمام نکات ضروری در بهداشت دهان و دندان، جلوگیری از پوسیدگی و خراب شدن آن ها را برای شما شرح دهیم، با ما همراه باشید. متخصص دندانپزشکی در تهران با ما همراه باشید.

یکی از بهترین متخصصان در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت در تهران دکتر پرند کشاورزی می باشند. پرند کشاورزی با داشتن دانش روز دندانپزشکی در زمینه جراحی لثه و ایمپلنت و همچنین داشتن جدیدترین تجهیزات روز دنیا در مطب خود، آماده خدمت رسانی به بیماران می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید